Wybielanie zębów w XXI wieku

Oczywistym jest, że XXI wiek, to czas w którym medycyna estetyczna zyskuje na popularności. Nie inaczej jest zresztą ze stomatologią tego rodzaju.

Coraz więcej osób chce mieć w końcu piękny, śnieżnobiały i zadbany uśmiech. Lekarze dentyści doskonale o tym wiedzą i w swojej codziennej praktyce doskonalą kolejne metody, między innymi wybielania zębów.

Co wpływa na pojawienie się nieestetycznych przebarwień?

To co wpływać może na pojawienie się przebarwień, to w pierwszej kolejności różnego rodzaju choroby. Zaburzenia hormonalne, schorzenia trzustki czy krwi – wszystko to ma niekorzystny wpływ na wygląd naszych zębów. Poza tym nieestetyczne przebarwienia pojawiają się też w wyniku zażywania niektórych leków. Oczywiście częstą przyczyną są też niezdrowe nawyki, a więc palenie papierosów czy złe decyzje dietetyczne – na przykład picie zbyt dużych ilości kawy i herbaty.

ortodonta warszawa

Przyczyny przebarwień zębów upatruje się również w zmianach chorobowych, które w ich obrębie mogą się toczyć. Chodzi oczywiście o próchnicę i wszelkiego rodzaju urazy i uszkodzenia. Jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku ukruszy nam się ząb, możemy być prawie pewni, że z czasem pozostała jego część znacznie ściemnieje.

Nie bez znaczenia w tym zakresie pozostaje również przebyte leczenie kanałowe. Po nim barwa zęba zazwyczaj przyjmuje bowiem kolor szary. Podobnie dzieje się zresztą wraz z wiekiem. Osoby starsze rzadko kiedy pochwalić mogą się śnieżnobiałymi, naturalnymi zębami.

Jakimi sposobami można walczyć z przebarwieniami zębów?

Walkę z przebarwieniami możemy zacząć od metod dostępnych na wyciągnięcie ręki – w aptekach i drogeriach. Mowa tu o wszelkiego rodzaju wybielających pastach, proszkach i specjalnych paskach, które nakłada się na zęby. Trzeba jednak pamiętać, że z reguły tego typu produkty są dość drogie, a ich skuteczność w dużej mierze zależy od stanu wyjściowego naszego uśmiechu. Zazwyczaj poleca się je więc po wcześniejszym oczyszczeniu zębów z kamienia lub jako uzupełnienie dentystycznego wybielania.

W ramach stomatologii estetycznej możemy natomiast skorzystać z efektywnego wybielania zębów specjalną lampą. Podczas takiego zabiegu usuwane są nie tylko przebarwienia powstałe na skutek złych nawyków żywieniowych, ale i plamy powodowane paleniem papierosów.

Nowoczesny, skuteczny i bezbolesny zabieg wybielania zębów

leczenie kanałowe warszawa

Bezpieczny, bezbolesny, a co najważniejsze – skuteczny zabieg wybielania zębów zapewnia między innymi lampa BEYOND. Nowoczesny jej model jest w wyposażeniu gabinetu stomatologicznego DentalMed z Warszawy.

Proces wybielania zębów we wspomnianym gabinecie odbywa się oczywiście pod okiem lekarza. To z nim ustalana jest również ilość wizyt potrzebna do uzyskania odpowiedniego i zadowalającego pacjenta efektu.

By cieszyć się długotrwałym efektem, każdy zainteresowany, tuż po zabiegu powinien jednak przestrzegać kilku zasad. Najważniejszą jest oczywiście dbanie o higienę jamy ustnej. Kolejną, zachowanie tak zwanej białej diety. Przez jakiś czas należy w jej ramach unikać picia herbaty, kawy czy czerwonego wina. Dobrze jest też zrezygnować z bardzo barwiących potraw. Żel nakładany na powierzchnię zęba i aktywowany wspomnianą lampą oddziałuje na szkliwo, stopniowo je wybielając. Nie warto zatem tego procesu w jakikolwiek sposób zaburzać.

Tylko takie podejście zapewni nam bowiem zadowalające i długotrwałe efekty z których prędzej czy później będziemy bardzo dumni. W końcu śnieżnobiałe zęby dodają nie tylko pewności siebie, ale i powodują, że nasz uśmiech wygląda zdrowiej i estetyczniej.