Wybielanie zębów lampą – na czym polega i co powinieneś o nim wiedzieć

Piękne zęby są ozdobą całej twarzy. Należy o nie dbać, nie tylko chodząc na regularne przeglądy i dbając o higienę jamy ustnej, ale także poprzez zabiegi dodatkowe, takie jak np. wybielanie zębów lampą. Obecnie gabinety stomatologiczne oferują nowoczesne metody wybielania, które przynoszą szybkie i spektakularne efekty już po jednym zabiegu. Nic dziwnego, że wybielanie cieszy się taką popularnością. Białe i zdrowe zęby poprawiają nie tylko wygląd, ale też samopoczucie. Na czym polega wybielanie lampą i jakie daje efekty?

Dlaczego wybielanie zębów jest takie popularne?

Estetyczny wygląd zębów jest dla wielu ludzi niezwykle istotny. Zdrowe i białe zęby sprawiają, że czujemy się bardziej atrakcyjni. Niezwykle ważna jest prawidłowa higiena zębów i regularne kontrole stomatologiczne. Oprócz standardowych usług oferowanych przez gabinety dentystyczne możemy skorzystać również z nowoczesnych technik wybielania zębów, które pozwalają natychmiastowo osiągnąć satysfakcjonujący efekt. Wybielanie zębów lampą to jedna z najlepszych opcji. Już jeden zabieg pozwala zauważyć kolosalną różnicę na poziomie rozjaśnienia od 5 do 12 tonów. Jest to również zabieg zdecydowanie bardziej efektywny niż tradycyjne wybielanie nakładkowe.

Zabieg wybielania zębów lampą

Wybielanie zębów przy pomocy lampy to prosty i szybki zabieg, który trwa zazwyczaj około godziny. Specjalista pokrywa zęby specyfikiem zawierającym odpowiednią ilość nadtlenku wodoru, co umożliwia ich wybielenie. Kolejnym krokiem podczas zabiegu wybielania jest naświetlanie zębów pokrytych preparatem przez specjalną lampę. Preparat ulegając utlenieniu, pozostawia szkliwo znacznie jaśniejsze. Procedura nakładania specyfiku na zęby powtarzana jest zazwyczaj trzykrotnie. Zabieg ten jest w pełni bezpieczny zarówno dla dziąseł, jak i szkliwa. Po wybielaniu może jednak pojawić się okresowa nadwrażliwość zębów, która szybko ustępuje. Najpopularniejszą metodą wybielania lampą jest system Beyond.

Jak dbać o zęby po wykonanym zabiegu wybielania lampą?

Warunkiem koniecznym do przystąpienia do wybielania jest w pełni zdrowe uzębienie. Wszystkie ubytki muszą być wyleczone, a plomby muszą być szczelne. Przed zabiegiem można wykonać piaskowanie i sklaling, by efekt był jeszcze lepszy, a nagromadzony na zębach kamień nie niwelował działania lampy. Po wykonanym zabiegu należy pamiętać o kilku zasadach. Pierwszą z nich jest rezygnacja z napojów takich jak kawa, herbata, wino i soki owocowe, które mogłyby zabarwić zęby, niwelując efekty. Ponadto w pierwszych dniach po wybielaniu trzeba zrezygnować również z barwiących produktów spożywczych.

Ile kosztuje wybielanie zębów lampą?

Zabiegi wybielania zębów lampą stają się coraz popularniejsze, dzięki czemu mamy możliwość wykonać je w coraz większej ilości gabinetów. Dzięki rosnącej konkurencji atrakcyjniejsze stają się również ceny zabiegów. W większych miastach za zabieg wybielania zębów lampą zapłacimy około 1000 zł. W mniejszych miastach, szczególnie poza stolicą, ceny zabiegów zaczynają się już od kilkuset złotych.

Więcej dowiesz na się na stronie kliniki dentystycznej https://amber-clinic.pl/