Kiedy zdecydować się na implantologię stomatologiczną?

Implanty zębów są ratunkiem dla wszystkich uskarżających się na słabe zęby oraz liczne ubytki. Kiedy zdecydować się na implantologię stomatologiczną? Gdy mamy do wyrwania jeden ząb, czy przy większej liczbie braków? Problem ten jest niezwykle złożony. Podstawowym kryterium doboru metody implantologii jest estetyka i praktyczne zastosowanie. Implanty zębów wciąż nie należą do najtańszych inwestycji medycznych, mimo że ich cena stopniowo obniża się w stosunku do wartości, jaka znana była jeszcze kilka lat temu.

Implantologia stomatologiczna – szansa na powrót pięknego uśmiechu

Pora na to, kiedy zdecydować się na implantologię stomatologiczną, często uzależniona jest od naszej sytuacji materialnej. Kosztowne implanty wraz z koronami porcelanowymi to wydatek z rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych, jeśli mówimy o całkowitym bezzębiu u pacjentów i przygotowaniu obu łuków zębowych od absolutnych podstaw. Jeśli mamy do czynienia z sytuacją, gdy po wyrwanym zębie pozostaje nam niewielkie, wolne miejsce, możemy założyć aparat korekcyjny, którzy przesunie zęby położone z tyłu nieco bardziej do przodu, wyrównując przy tym brak. Można założyć implant na pojedynczą koronę, ale taniej wyjdzie stworzenie mostu. Oczywiście, pod warunkiem, że pozostałe zęby są zdrowe i będzie można je odpowiednio wyszlifować, by stanowiły rusztowanie dla mostu porcelanowego.

Technika ta ma jednak pewną wadę. Wyszlifowane zęby stają się słabsze przez brak szkliwa, a co za tym idzie, bardziej podatne na działanie bakterii gromadzących się pod mostem. Być może rozsądniej będzie od początku zainwestować w pojedynczy implant, niż dodatkowo nadwyrężać i tak już delikatne zęby.

Implantologia stomatologiczna – kiedy nie możesz się uśmiechać

Bez zadbanych zębów i uśmiechu człowiek jest po prostu niepełny. Jeśli nie możemy pochwalić się ładnymi zębami, działa to na nas bardzo destrukcyjnie. Trudniej zabrać głos w towarzystwie, aby nikt nie zobaczył naszych ubytków. Ustawiczny stres i lęk przed tym, że ktoś zauważy, że mamy tak bardzo zaniedbane zęby, pozbawia nas spontaniczności i skazuje na złe myślenie o sobie. A przecież utrata zębów spowodowana być może nie tylko złą higieną lub jej brakiem. Niektórzy mają zęby słabe po prostu genetycznie i mimo najlepszych starań tracą je jeszcze przed osiągnięciem wieku dojrzałego. Implanty zębowe dają szansę na odzyskanie radości życie i cieszenie się z uśmiechu w każdym wieku i w każdych warunkach.

Implanty – ile kosztują?

Wiele zależy od tego, do jakiego specjalisty się udamy. Ceny implantów zębowych mieszczą się w pewnych granicach i są do siebie dosyć podobne. Pojedynczy implant na śrubie bez korony kosztuje około 2500 złotych za sztukę. Do tego dochodzi korona – najlepiej porcelanowa na metalu, bo taka jest najbardziej wytrzymała. Jej wartość to około 900 złotych za sztukę. Jeśli mamy do odnowienia sporą część uzębienia, ceny u specjalistów są bardziej konkurencyjne. Łuk zębowy osadzić można na 4 – 5 implantach i dopasować do tego protezę porcelanową lub kompozytową.

Sanodental Stomatologia Mikroskopowa i Implantologia https://sanodental.pl/