Wszystko co powinieneś wiedzieć o implantach!

Braki w uzębieniu to duży problem. Kiedy je mamy czujemy się skrępowani uśmiechając się, jedząc lub występując publicznie. Jednocześnie unikanie takich sytuacji może dramatycznie wpłynąć na naszą pewność siebie. Rozwiązaniem takich problemów są implanty dentystyczne.

Czym są implanty dentystyczne?

Implanty dentystyczne mają wiele zalet, zarówno estetycznych, jak i zdrowotnych. Uzupełnienie zarówno pojedynczego zęba, jak i zastosowanie całej protezy, poprawia naszą mowę i zdrowie jamy ustnej. Dzięki temu zwiększa się nasz komfort i poczucie własnej wartości.

Implanty dentystyczne są podstawą koron, mostów i protez, których używamy do zastępowania brakujących zębów. Implant to metalowy cylinder wykonany z tytanu z wygodnymi gwintami śrubowymi. Działa jak sztuczny korzeń zęba wspierający nowy ząb, most lub protezę. Implanty są wkładane do szczęki za pomocą stosunkowo bezbolesnej procedury, którą wykonują wykwalifikowani stomatolodzy.

Po wykonaniu implantów pozostawia się je przez pewien okres nienaruszone, aby kości i tkanki miękkie rosły wokół niego. Dzięki temu staje się on równie trwały jak naturalne korzenie zębów.

Po fazie gojenia możemy przystąpić do odbudowy. Wtedy nowy ząb jest mocowany do implantu.

Czym są łączniki i korony?

Łączniki to części, które umożliwiają dentystom przymocowanie korony do implantu dentystycznego. Bez nich nie jest możliwe bezpośrednie połączenie tych dwóch części.

Koroną nazywamy zasadniczo tą część, którą widzimy, czyli ząb. To właśnie ten element jest wykorzystywany do żucia czy gryzienia. Jest ona niezwykle podobna do naturalnych koron zębów.

Różne wykorzystanie implantów dentystycznych

We współczesnej stomatologii wykorzystuje się implanty dentystyczne na trzy główne sposoby: zastąpienia jednego zęba, wymiany wielu zębów oraz mocowania protez. Pojedyncze wymiany zębów wykorzystują jeden implant jako samodzielną jednostkę do zastąpienia korzenia danego zęba. Pojedynczy implant nie wymaga leczenia otaczających zębów.

Jeżeli brakuje nam wielu zębów najlepiej jest wykorzystać tzw. most. Dzięki niemu możemy zastąpić kilka zębów znajdujących się obok siebie przy wykorzystaniu jedynie dwóch implantów.

Możemy też zdecydować się na protezę. Jeżeli brakuje nam wielu zębów to proteza hybrydowa jest najlepszym rozwiązaniem. Jest ona wykonana z połączenia protez i materiałów mostowych, aby wypełnić wszystkie luki w naszym uzębieniu. Zazwyczaj cztery implanty wspierają protezy dolnych zębów, a sześć górnych.

Kompleksową poradę i usługi w zakresie stomatologii, w tym implantów dentystycznych uzyskają Państwo w Gabinecie Stomatologicznym Perfect-Dentalclinic.

Zaawansowane technologie wykorzystywane przy implantach dentystycznych

Kiedy decydujemy się na zrobienie implantów dentystycznych najlepiej jest wybrać gabinet stomatologiczny, który posiada najnowsze rozwiązania technologiczne. Dzięki temu mamy pewność, że usługi będą wykonywane na najwyższym możliwym poziomie. Przede wszystkim warto zdecydować się na miejsce, które ma dostęp do aparatu tomograficznego 3D.

Ta nowa technologia pozwala zobaczyć naszą kość szczęki w trzech wymiarach. Dzięki temu nasz stomatolog będzie mógł umieścić implanty w najlepszej lokalizacji, co zapewni nam najwyższy możliwy wskaźnik sukcesu.

implanty_operacja

Zalety implantów dentystycznych

Implanty dentystyczne zapewniają nam zdrowie. Podczas ich wszczepiania nie musimy ingerować w strukturę sąsiadujących z ubytkiem zębów, ani ich szlifować.

Jednocześnie takie rozwiązanie jest niezwykle trwałe. Dobrze wykonane uzupełnienia oparte na implantach mogą służyć nam przez wiele lat.

Taki zabieg poprawia jednocześnie estetykę i komfort życia. Z jednej strony nasze nowe zęby mają naturalny wygląd, kształt i są w stanie pełnić dokładnie te same funkcje. Z drugiej strony nie musimy ich wyciągać z jamy ustnej, nie martwimy się ich przesuwaniem czy stabilnością, jak w przypadku klasycznych protez.