Studia stomatologiczne

Studia stomatologiczne należą do jednych z najcięższych, więc skąd taki zainteresowanie? Cieszą się dość dużą popularnością wśród młodzieży.  Dlaczego? Wynika to przede wszystkim z faktu, że są to studia lekarskie, po których zawsze będzie praca. Prywatne placówki stomatologiczne mają wzięcie. Zazwyczaj i tak koszt większości zabiegów pokrywa się prywatnie, a tylko nieliczne tj. przegląd czy wymiana zwykłej plomby, refundowana jest przez NFZ.

Studiować można w dwóch trybach: stacjonarnym i niestacjonarnym. Największym jednak problemem jest dostanie się. Głównie dlatego, iż na jedno miejsca jest około 20-25 osób.

Przed maturom warto skorzystać z kursów, które oferuje dana medyczna uczelnia, gdyż niestety konieczne jest uzyskanie wysokich wyników. Egzamin maturalny zdaje się z chemii i biologii. Oba przedmioty należy zdać na co najmniej  85% na poziomie rozszerzonym.

To studia dla ambitnych? Jak najbardziej! Nie ma tutaj miejsca dla osób, które chcą „mieć papier”. Samo przyjęcie jest sukcesem, ale później czeka dużo nauki i brak czasu. Wszystko ma swoją cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *