Stomatologia estetyczna i jej cele

Stomatologia estetyczna jest przeznaczona dla wszystkich tych osób, które szczególnie cenią sobie odpowiedni stan zębów i ich wygląd. Uzębienie, które wygląda estetycznie i zdrowo, dodaje nam atrakcyjności.

Jednak zdrowy i piękny wygląd, jaki możemy osiągnąć dzięki stomatologii estetycznej, to nie wszystko. Zęby, które poddajemy poniżej wymienionym zabiegom, zyskują nie tylko odpowiedni wygląd.

Wstawianie implantów czy licówek oraz wykonywanie szeregu różnorodnych zabiegów dentystycznych, to sposoby na uzupełnienie ubytków i pozbycie się zębów ze stanem zapalnym. Wstawienie nowych zębów pozwoli wyrównać zgryz i zapobiec przesuwaniu się zębów w puste miejsca. Poza tym, zęby, które dość długo są chore i nieleczone, mogą mieć zły wpływ na cały nasz organizm. Warto więc korzystać z usług specjalistów, którzy zapewnią nam najwyższą jakość usług dentystycznych.

implanty stomatologia Lublin

Rodzaje zabiegów

Stomatologia zachowawcza i estetyczna jest osobną dziedziną, która obejmuje zabiegi skupiające się na lepszym wyglądzie zębów. Oznacza to, iż ten dział stomatologii skupia się na profilaktyce, wybielaniu zębów oraz odbudowie kompozytów.

Wachlarz usług, który pochodzi z tej dziedziny, pozwala na regularne monitorowanie stanu naszych zębów. W razie potrzeby, dentysta podejmuje się wykonania leczenia lub zdjęcia rentgenowskiego. Jeśli natomiast chodzi o wybielanie zębów i o odbudowę kompozytów – jest to zabieg, który pozwoli na upiększenie wyglądu i stanu naszych zębów. Stomatologia zachowawcza i estetyczna jest przeznaczona dla osób, których zęby są w idealnym stanie i nie dotyczą ich problemy takie jak ubytki czy próchnica i inne.

Implantologia jest równie znaną i cenioną dziedziną stomatologii estetycznej. Polega ona na wstawianiu sztucznych zębów, które są łudząco podobne do zębów prawdziwych. Implanty, czyli śrubki, są wkręcane w miejsca, w których powinien znajdować się korzeń zęba. Odpowiednia dbałość o implanty i korony, pozwoli nam zachować je w idealnym stanie do końca życia. Umieszczanie implantów w jamie ustnej, pozwoli uzupełnić ubytki oraz poprawić wygląd naszego uzębienia.

stomatologia Lublin
Profesjonalne zabiegi z zakresu wielu dziedzin stomatologii oferuje Centrum Medyczne Sanitas.

Oprócz tego, wstawianie nowych zębów na stałe, znacznie poprawia stan naszego zgryzu. Ubytki bowiem, powodują osłabienie zębów, które znajdują się obok. Ponadto, ubytki należy od razu uzupełniać, gdyż mogą one prowadzić do choroby dziąseł, powstawania próchnicy oraz przesuwania się zębów, zmieniając tym samym zgryz i mimikę naszej twarzy.

Endodoncja jest jednym ze sposobów na leczenie chorych zębów – inaczej znany jako leczenie kanałowe. Ta metoda polega na oczyszczeniu komory zęba z chorej miazgi. Leczenie kanałowe jest często jedynym sposobem na wyleczenie chorego zęba, któremu grozi usunięcie. Endodoncja jest przeprowadzana pod znieczuleniem miejscowym.

Inne zabiegi stomatologiczne

Różne usługi stomatologiczne – w każdym, dobrym gabinecie dentystycznym, możemy przejść nie tylko powyższe rodzaje zabiegów. W skład usług dentystycznych, które uważane są za podstawowe, wchodzą między innymi:

  • Ekstrakcje zębów stałych i mlecznych,
  • Usuwanie ósemek,
  • Radektomia i hemisekcje,
  • Podcięcie wędzidełek,
  • Resekcje wierzchołka korzenia.

Wstawianie licówek i protetyka, stanowią jedne z najczęściej wykorzystywanych zabiegów dentystycznych. Zabieg wstawienia licówek umożliwia nam uzyskanie pięknego i zdrowego uśmiechu. Zabiegi te polegają bowiem na przyklejaniu cienkich płatków porcelanowych do zewnętrznej strony zęba. Dziś, usługa ta cieszy się coraz większą popularnością. Każdy, kogo zęby są zdrowe i wybielone, a w uzębieniu nie ma ubytków, może skorzystać z tej możliwości.

Artykuł powstał przy współpracy z zespołem stomatologów z Centrum Medycznego Sanitas w Lublinie.