Pogotowie stomatologiczne – jakiej pomocy możemy oczekiwać?

Niezależnie od tego czy jesteśmy w profilaktyce dość skrupulatni czy też nie, bywają sytuacje w których tak zwane zapisy i czekanie na umówiony dzień nie wchodzi w rachubę.

Profilaktyka dentystyczna, a nagłe ataki bólu zęba

Jedni do dentysty chodzą regularnie, systematycznie sprawdzając stan swoich zębów i naprawiając to, co jest do naprawy. Inni, unikają wizyt w gabinetach dentystycznych, decydując się na leczenie dosłownie w ostatnim momencie.

Bardzo często zdarza się bowiem, że ból zęba atakuje nas w najmniej oczekiwanym momencie. Na przykład podczas świąt, podczas niedzieli czy innego rodzaju dni w których gabinety dentystyczne są zamknięte. Nierzadko zdarza się też, że nasilony dyskomfort powoduje, że przyjęci chcemy być natychmiast. A z racji długich kolejek i wydłużającego się w czasie oczekiwania, a także ogromnej ilości pacjentów – po prostu nie jest to możliwe.

chirurgia stomatologiczna Łódź

Pogotowie stomatologiczne – co to jest?

Pogotowia stomatologiczne, to miejsca w którym świadczona jest doraźna opieka dentystyczna. Powstały z myślą o pacjentach, którzy w wyniku niespodziewanego bólu zęba lub innej awaryjnej sytuacji, wymagają natychmiastowej pomocy. Ta nierzadko udzielana jest w niedzielę, różnego rodzaju święta czy w porach nocnych. Wiąże się to oczywiście z wyższymi cenami interwencji lekarskiej.

Bo choć zazwyczaj pogotowania stomatologiczne działają w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, prywatne gabinety stomatologiczne też mają prawo wprowadzić usługę tego rodzaju. Jeśli jesteśmy mieszkańcami większego, polskiego miasta z całą pewnością na jego terenie znajdziemy nawet nie jedno pogotowie stomatologiczne. Nieco większy problem może być ze znalezieniem tego rodzaju placówki w małym miasteczku.

Jak funkcjonuje pogotowie stomatologiczne? Czynne jest 24 godziny na dobę, w każdym dniu tygodnia. Co więcej, wizyta w takim miejscu nie wymaga skierowania, ani posiadania przy sobie dokumentacji chorobowej. Wszystko nastawione jest na doraźną, bezproblemową pomoc. Jeśli więc odczuwamy nagły, dość silny ból, a tabletki przeciwbólowe nie działają, nie czekajmy aż wybije godzina umówionej wizyty w standardowym gabinecie dentystycznym.

Znajdźmy najbliżej nas położone pogotowie stomatologiczne i poprośmy o pomoc. Mieszkańcy Łodzi i okolic z takowej skorzystać mogą w www.trident-lodz.pl

stomatologia Łódź

Pogotowie stomatologiczne – jakiej pomocy możemy oczekiwać?

Jeśli mieszkamy w Łodzi lub okolicach i niespodziewanie zaatakował nas ból zęba, mamy problem z protezą lub podejrzewamy zakażenie w jamie ustnej, pomocy udzielić mogą nam specjaliści z Zakładu Stomatologicznego Trident.

Działające od 1995 roku pogotowie dentystyczne w Łodzi dysponuje nie tylko nowoczesnym sprzętem, ale również kadrą, którą stanowią najlepsi profesjonaliści w mieście. Pomoc oferowana 24 godziny na dobę dotyczy tu między innymi: przeglądów i konsultacji, opatrunków, leczenia zgorzeli, wypełniania ubytków, odbudowy kąta siecznego i zęba trzonowego, ekstrakcji i dłutowania zęba, nacięcia ropnia, zacementowania korony oraz nałożenia korony tymczasowej.

Szybka i profesjonalna pomoc pogotowia stomatologicznego Trident udzielana jest także w nocy. Jeśli więc niepokoi nas cokolwiek o tej porze, a leki przeciwbólowe nie działają – nie zwlekajmy. Nasz telefon zostanie odebrany, otrzymamy odpowiednie wskazówki i w razie potrzeby będziemy mogli natychmiast pojawić się na miejscu. Ulga, którą poczujemy po takiej wizycie jest nieoceniona. Zaoszczędzimy też sobie sporo stresów. Niekiedy bowiem nie mamy pojęcia jak groźne jest to co akurat nam się przydarzyło. Bywa również, że liczy się jak najszybsza reakcja – na przykład podczas wybicia zęba.