Jak wygląda wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym?

Piękny uśmiech to wizytówka każdej osoby, dlatego warto dbać o to, aby zęby były zdrowe i ładne. Niekiedy jednak kosmetyczne zabiegi stomatologiczne, takie jak skaling, nie pomogą – konieczne będzie profesjonalne wybielanie zębów. Jak wygląda zabieg przeprowadzony w gabinecie stomatologicznym?

Współcześnie wiele osób ma problem z przebarwieniem na zębach, co nierzadko wynika z trybu życia, jaki prowadzą. Codzienna filiżanka kawy z rana i wieczorny kieliszek wina powodują przebarwienia, których nie można usunąć zwykłą szczoteczką do zębów i drogeryjną pastą do zębów. Konieczna będzie wizyta w gabinecie stomatologicznym. Wybielanie zębów przez stomatologa jest bardziej efektowne, a efekt utrzymuje się zdecydowanie dłużej. Dodatkowo skorzystanie z pomocy specjalisty jest bezpiecznym rozwiązaniem – mamy pewność, że jesteśmy w dobrych rękach.

Jak wygląda wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym?

W profesjonalnych gabinetach stomatologicznych do przeprowadzenia zabiegu wybielania zębów stosuje się lampę oraz żel wybielający. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod, a jednocześnie bezpieczna dla zębów. Dodatkowo przy stosunkowo niskiej cenie, a jednocześnie krótkim czasie trwania zabiegu (jedyne 45 minut), efekt utrzymuje się naprawdę długo.

Przed przystąpieniem do zabiegu stomatolog oczyszcza zęby z płytki nazębnej i kamienia. Następnie nakłada specjalistyczny żel ochraniający na dziąsła, który musi utrwalić lampą UV. Dopiero, gdy przygotuje powierzchnię zębów w taki sposób, przystępuje do wybielania. Na zęby nakłada preparat wybielający i naświetla go. Czas określa indywidualnie do każdego pacjenta, najczęściej jednak nie trwa to dłużej niż 15 minut. Zabieg powtarza trzykrotnie podczas jednej wizyty, przez co niekiedy czas trwania wybielania może trwać dłużej.

Warto pamiętać o tym, że wybielanie zębów za pomocą lamy oraz przeznaczonego do tego preparatu może wykonywać tylko stomatolog.

Wybielanie zębów za pomocą lampy i żelu Beyond

Największą popularnością, a jednocześnie potwierdzoną skutecznością i trwałością na lata, cieszą się zabiegi przeprowadzane za pomocą lampy i żelu marki Beyond. Dzięki tej metodzie wybielania zębów usuwa się nie tylko przebarwienia powierzchniowe, ale również poszarzały kolor zębów martwych po leczeniu kanałowym. Dzięki temu konieczność wybielania zębów martwych przy osobnych wizytach przestaje istnieć.

uśmiech białe zęby

Zabieg wybielania w gabinecie stomatologicznym za pomocą lampy i żelu Beyond, na przykład w profesjonalnej klinice Podralscy, jest jednorazowym wydatkiem i przeprowadza się go dokładnie tak samo, jak wybielanie inną lampą. Stomatolog nakłada na zęby specjalistyczny żel wybielający, a następnie aktywuje jego działanie przez światło akceleratora.

Istotną kwestią podczas zabiegu Beyond jest skład żelu wybielającego. Opiera się o na nadtlenku wodoru, który można spokojnie stosować u osób, które cierpią na nadwrażliwość zębów. Sam żel jest zamknięty w dwukomorowej strzykawce, uzupełniony żelem katalizującym. Drugi ze składników aktywnych wzmacnia działanie nadtlenku wodoru, przez co efekt wybielania utrzymuje się do minimum 2 lat.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym – dlaczego warto?

Wybielanie zębów w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym przeprowadzone jest za pomocą lampy. Nakładany przed naświetlaniem żel w kontakcie ze światłem, przyspiesza proces wybielania, rozjaśniając nawet najbardziej skomplikowane przebarwienia – nawet te powstałe na martwym zębie. W efekcie pacjent otrzymuje piękny i zdrowy uśmiech.

Warto także pamiętać, że chociaż wybielanie w gabinecie stomatologicznym kosztuje, to jest to jeden z najskuteczniejszych, a jednocześnie najszybszych sposobów na to, aby zlikwidować przebarwienia na wiele lat. Efekt wybielania, zwłaszcza ten przeprowadzony lampą i żelem Beyond utrzymuje się minimum przez dwa lata.