Dlaczego warto skorzystać z wybielania zębów?

Idealnie biały, szeroki i zadbany uśmiech w hollywoodzkim stylu to marzenie wielu osób. Niestety ze względu na picie dużej ilości kawy, palenie papierosów oraz spożywanie niektórych warzyw, mięs i alkoholi naturalna biel zębów zostaje zaburzona i stają się one kremowe lub wręcz pożółknięte. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest wybielanie zębów. Dlaczego warto skorzystać z tego zabiegu i co dobrze jest o nim wiedzieć, zanim się do niego przystąpi? Zapoznaj się z poniższymi informacjami i w bezpieczny oraz skuteczny sposób zadbaj o przepiękny, hollywoodzki uśmiech, który olśni praktycznie każdego.

Dodaj sobie pewności siebie przepięknym uśmiechem

Nieskazitelnie białe i zadbane zęby są przepiękną wizytówką każdej osoby. Dodają uroku, sprawiają wrażenie niesamowicie czystych i estetycznych i podnoszą komfort prowadzenia rozmowy. O wiele przyjemniej jest przecież wdawać się w dyskusję z kimś, kto ma niezwykle zadbane uzębienie w przyciągającym uwagę, białym kolorze niż z osobą, której zęby są zżółknięte i mają nieestetyczne przebarwienia. Ponadto białe zęby to także synonim zdrowej jamy ustnej, w której nie gromadzą się bakterie, nadmiar kamienia czy inne niewyleczone choroby zębów oraz dziąseł. Zanim bowiem przystąpić można do wybielania, powierzchnia zębów musi zostać odpowiednio przygotowana do tego procesu.

Wybielanie zębów obecnie cieszy się stale rosnącą popularnością. Posiadanie pięknego uśmiechu znacznie wpływa na zaufanie ze strony współpracowników oraz partnerów i znajomych, a także dodaje pewności siebie. Zadbane uzębienie aż chce się pokazywać innym, dzięki czemu osoby po tym zabiegu są też bardziej pogodne i radosne. Zamiast nieśmiałych, delikatnych  półuśmiechów pokazują one swoje idealnie białe ząbki w szerokim, pozytywnym uśmiechu, który przyciąga uwagę swoim blaskiem. Dzięki innowacyjnym metodom wybielania zębów cały proces jest szybki, bezbolesny oraz bardzo efektywny. Ponadto dzięki stale rosnącej popularności tego typu zabiegów, ich cena również stała się o wiele bardziej przystępna. Warto jednak nie kierować się tylko tą kwestią i zdecydować się na profesjonalny gabinet stomatologiczny, który oferuje fachowe wybielanie zębów w Gdańsku lub innym dużym mieście. Zagwarantuje to pełne bezpieczeństwo oraz trwałe rezultaty.

Dobre przygotowanie i profesjonalne usługi to podstawa

W pierwszej kolejności zadaniem dentysty jest ocenienie, czy pacjent w ogóle kwalifikuje się do zabiegu wybielania. Do kwestii, które mogą wpłynąć na odmowę wykonania procesu, należy między innymi młody wiek pacjenta, ciąża, choroby dziąseł i zębów, obnażone korzenie i szyjki zębowe, zbyt duża liczba wypełnień w jamie ustnej lub pęknięcia i inne uszkodzenia szkliwa. Część z tych problemów idzie wyleczyć, jednak nie wszystkich da się pozbyć. Po dokonaniu kwalifikacji pacjenta dentysta powinien wybrać odpowiednią metodę wybielania. Do jednej z najpopularniejszych i najmniej szkodliwych, a zarazem najbardziej efektywnych należy wybielanie za pomocą specjalnego żelu i naświetlania lampą Zoom. Taką ofertę proponuje między innymi gabinet stomatologii estetycznej w Perfect Smile Gdańsk.

Kolejnym etapem, po wybraniu metody oraz określeniu, czy u pacjenta można przeprowadzić zabieg, jest dokładne oczyszczenie zębów. Na pierwszej wizycie lekarz specjalista zapozna się ze stanem uzębienia oraz określi konieczne do wykonania zabiegi, które muszą się odbyć przed rozpoczęciem wybielania. Są to najczęściej takie kwestie, jak wyleczenie i zaplombowanie wszystkich dziur, a także oczyszczenie zębów i usunięcie zalegającego kamienia z wykorzystaniem procesu skalingu lub piaskowania. Dopiero tak przygotowane zęby mogą zostać wybielone. W przypadku wybrania lampy Zoom pierwszych efektów można spodziewać się już po pierwszej wizycie.